Свиленград даде отпор на Бъки, но загуби с 33:28

Ако габровки играят феърплей и бият в Търново, Амазонките могат да идат на Суперфинала за титлата

Спорт

от Михаил Михайлов 760 прегледа 0

Хандбалистките на Свиленград загубиха с 33:28 (18:16) при гостуването си на Бъки в Габрово. "Амазонките от юга" дадоха сериозен отпор на Бъки, но подкрепяни от 250 свои верни фенове в зала "Орловец" габровлийки изковаха победата. Така домакините взеха сладък реванш за загубения наскоро финал за Купата от свиленградчанки. Срещата бе от предпоследния пети кръг от втората фаза на женското хандбално първенство. С успеха габровки си гарантираха и място в Суперфинала за титлата, след като събраха 11 точки и оглавиха еднолично класирането преди последните срещи, пред шампионките Етър 64 с 9 точки, Свиленград с 8 точки и Шумен с 2 точки. Публиката в залата скандираше след мача "трето място", към отбора на гостите, което повдига съмнения относно сериозната игра на габровки в последната среща в Търново.

Именно в последния кръг Бъки гостува на Етър, като великотърновки се нуждаят от задължителна победа, за да продължат защитата на титлата си, тъй като Свиленград приема аутсайдера в четворката Шумен. Свиленград, който през миналия месец спечели за пръв път в историята си купата на България след успех на финала точно над Бъки, започна добре и водеше до средата на първото полувреме, когато домакините успяха да изравнят при 10:10. Последваха няколко равностойни минути, но постепенно габровки овладяха инициативата и дръпнаха със 17:12 четири минути преди почивката.

Състезателките на Тефик Парафитов намалиха изоставането си до 2 гола на почивката, а през втората част разликата се поддържаше 2-3 попадения в полза на Бъки. Малко след средата на втората част габровки успяха да отворят преднина от 5 гола при 27:22 в 48-ата минути и до края запазиха аванса си, за да триумфират. Лидия Ковачева се разписа 10 пъти за домакините, а Мадлен Тодорова добави 7 попадения. За Свиленград Кристина Миланова завърши с 10 гола, 8 гола вкара Радева, а по 4-и Игнатова и Христова./Хасковска Марица