Ориентировачите от Компас 1994 са трети в отборното

Спорт

от Веселин Тонев 674 прегледа 0

СТАРА ЗАГОРА

С трето място в комплексното отборно класиране се завърнаха от Старозагорски минерални бани състезателите по спортно ориентиране на хасковския СК Компас 94. Възпитаниците на председателя на клуба Тодор Стратиев се представиха много добре и спечелиха 3 златни, 1 сребърно и 4 бронзови отличия и още няколко класирания в призовите шестици. Това стана на традиционното състезание по спортно ориентиране за наградите на Мини „Марица Изток”, където хасковлии участват от няколко години. В този турнир се състезаваха 15 ориентировачи.

“Отборът изпълни поставената висока цел, а именно да се бори за призово место в комплексното класиране. От участвалите 20 клуба от страната нашият клуб заслужи третото”, коментира за “Хасковска Марица”, председателят на клуба Тодор Стратиев./Марица