Немски аматьори направиха за смях Левски

Спорт

от Марица вест. 1168 прегледа 0

Новият проект на Левски претърпя голям срам, след като допусна разгромна загуба с 0:4 от анонимни немски аматьори. Четвъртодивизионния Тюркгюджю-Атаспор дори можеше да стигна до още по-изразителна победа. Тимът на турската общност в Мюнхен на два пъти удари гредите на вратата, пазена от Николай Михайлов, а веднъж бе отменено тяхно попадение поради засада.
Рабихич (26-дузпа), Лапе (57, 74) и Дзорба (60) вкараха попаденията за германците, като нанесоха най-голямата загуба на Левски от дълги години. Най-голямото разочарование за Петър Хубчев е представянето на младите, които получиха шанс за изява, но отбор новак в Четвърта Бундеслига буквално скри топката на столичани. В 65-ата минутавлязоха почти всички титуляри на Левски, но и те не можаха да спасят позорното поражение.
Новото попълнение Янис Каргас пък си заработи директен червен картон за касапско влизане в началото на втората част.

ЛЕВСКИ - ТЮРКГЮДЖЮ-АТАСПОР (Мюнхен) 0:4
0:1 Рабихич (26-д)