Левски надви Царско село с луд късмет

Спорт

от Дончо Донев 611 прегледа 0

С огромна доза късмет Левски надви Царско село с 2:0 и оглави временното класиране в А група след четвъртия кръг. Сините са с по 10 точки с Лудогорец, но имат по-добра голова разлика.

И двете попадения за тима от Подуяне паднаха в самия край и дойдоха след изумителни грешки на противниковата защита. Първо вратарят Иван Чворович сгафи фатално при центриране като левашки изби топката и Найджъл Роберта откри в 90-ата минута. В добавеното време пък люх направи Сергей Георгиев, след което Станислав Иванов фиксира крайния резултат.
Малко преди попадението на Робера реферът Станимир Тренчев от Петрич не посмя да свири чиста дузпа за Царско село за игра с ръка в пеналта на Живко Миланов. Преди това Тренчев пожали Мартин Райнов, който заслужаваше да бъде изгонен за удар без топка на противников играч.
По-рано през деня Септември удари Пирин с 2:0 в последния мач от ІІІ кръг на Втора лига.