И резервите на Ейре надупчиха туристическата трупа на Балъков

Спорт

от Дончо Донев 1337 прегледа 0

Красимир Балъков е на път рано-рано да се провали като селекционер на България, след като странната му формация загуби от резервите на Ейре с 1:3 приятелския мач в Дъблин. Три дни по-рано приличащият на туристическа трупа държавен тим бе пометен от Англия с 4:0 в европейска квалификация. Така Бала и формацията му се върнаха от британската екскурзия с две поражения и 1:7 голова разлика. Бившият брилянтен халф на Спортинг и Щутгарт пък инкасира общо четири загуби, откакто пое националния отбор, който в девети пореден двубой не познава вкуса на победата.

Кошмарен дебют направиха любимците на Балъков от периода му в Етър - вратарят Христо Иванов и защитникът Георги Пашов. Алан Браун беше точен в 56-ата минута, след като се възползва от грешка на Иванов. Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-ата минута. Кевин Лонг с глава в 82-ата минута върна преднината на домакините, а Иванов отново допусна грешка. Джеймс Колинс в 86-ата минута също се разписа.

ИРЛАНДИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:1

1:0 Алън Браун 56\'

1:1 Ивелин Попов 67\'-д.

2:1 Кевин Лонг 83\'

3:1 Джеймс Колинс 86\'

Ирландия (4-3-3): 16. Марк Травърс (75\' - Киърън О\'Хара) – 7. Сайръс Кристи, 15. Джон Игън /к/, 21. Кевин Лонг, 14. Конър Хърихейн (68\' - Джеймс Маклейн) – 8. Алън Браун, 19. Алън Джъдж (60\' - Джак Бърн), 20. Джош Кълън – 18. Калъм О’Дауда (76\' - Енда Стивънс), 10. Скот Хоган (60\' - Джеймс Колинс), 17. Ронан Къртис (84\' - Джеф Хендрик);

резерви: 1. Киърън О’Хара, 23. Дарън Рандълф; 2. Шеймъс Коулман, 3. Енда Стивънс, 4. Шейн Дъфи, 5. Ричард Кио, 6. Глен Уилън, 9. Джеймс Колинс, 11. Джеймс Маклейн, 12. Джак Бърн, 13. Джеф Хендрик.

Селекционер: Мик Макарти

България (4-1-4-1): 1. Христо Иванов – 4. Георги Пашов, 3. Кристиян Димитров (80\' - Георги Терзиев), 14. Антон Недялков /к/ (59\' - Васил Божиков), 20. Иван Горанов – 6. Симеон Славчев – 19. Даниел Младенов (68\' - Кирил Десподов), 17. Георги Миланов (46\' - Ивелин Попов), 16. Кристиян Малинов (81\' - Васил Панайотов), 22. Николай Димитров (59\' - Вандерсон) – 12. Божидар Краев;

резерви: 13. Мартин Луков, 23. Пламен Илиев; 2. Георги Терзиев, 5. Николай Бодуров, 7. Марселиньо, 8. Георги Сърмов, 9. Вандерсон Фариас, 10. Ивелин Попов, 11. Кирил Десподов, 15. Васил Божиков, 18. Галин Иванов, 21. Васил Панайотов.