ХК Хасково победи Етър с гол в последните секунди

Тежка контузия на Василена Шомова в коляното. Маринела Панайотова вкара най-много голове

Спорт

от Михаил Михайлов 305 прегледа 0

ХК Хасково победи Етър с 29:28 с гол в последните секунди в дербито при 19 г. хандбалистки.

Днес в зала "Спартак" се проведе турнирът Лига България от хандбалното първенство при дамите.

Домакините заеха второто място след тима на Бъки Габрово. Възпитаничките на треньор а Ирина Миладинова играха строхотно в срещата и първото полувреме поведоха със 17:12.

Липсата на равностойни смени обаче, направи така, че болярките да намалят резултата и дори в последната минута да изравнят.

Но лидерката на отбора домакин Маринела Панайотова заби няколко гола и не позволи на гостите да вземат победата. Националката вкара и най-много голове в срещата за домакините.

В първата си среща хасковлийки стояха равностойно срещу може би най-добрия отбор в България в тази възрастова група - Бъки Габрово, но тежка контузия на младата звезда на тима Василена Шомова, разби играта им. Момичетата буквално се разплакаха, като видяха болката на лицето на голмайсторката си. Логично загубиха от габровлийки с 19:27. След медицински преглед Василена се върна в залата с патерици и съмнения за скъсани кръстни връзки на лявото коляно.

Шомова стисна зъби и въпреки болката подкрепяше докрай съотборничките си и беше най-щастливата в залата от победата на великотърновки.

Естествено в залата имаше и мощна агитка на Хасково, която подкрепяше непрестанно своите с тъпан и мегафон.