Хасково 1957 падна класически от лидера у дома

Спорт

от Алберт Димитров 117 прегледа 0

Лидерът в класирането на Югоизточната трета футболна лига Нефтохимик (Бургас) спечели гостуването си в Хасково с 3:0. Шейховете стояха по-добре на терена през целия двубой и заслужено се поздравиха с трите точки.
Началото на мача беше турболентно, като двата тима си размениха по едно положение в първите 2 минути. В 5-ата обаче след перфектно изпълнение на пряк свободен удар гостите поведоха, а точен бе Деян Христов. ​Бургазлии продължиха с настъплението си към хасковския страж Димитър Александров и в 23-ата минута резултатът беше удвоен, като отново Деян Христов беше в прегръдките на съотборниците си. До края на полувремето домакините така и не успяха да намерят своята игра и да се противопоставят на лидерите в таблицата.
С по-активна игра на домакините започнаха вторите 45 минути. Юли Шекеров можеше да намали резултата в 58-ата минута, но ефектният му удар с пета попадна в ръцете на Мюмюнов. Като по чудо играчите на Нефтохимик се раминаха с третия гол в мача в 66-ата минута, като само шпагатът на Ален Иванов попречи на Деян Христов на отбележи. Христов обаче успя да реализира хеттрик след хубав индивидуален рейд в 74-ата. В последните 10 минути домакините сякаш живнаха, но беше късно. С пропуски се отчетоха Шекеров от фаул, Иван Тилев с далечен удар и Борис Бисеров с глава. В последната минута Шекеров дори пропусна и дузпа. С тази загуба Хасково 1957 падна с още позиция класирането и вече е на осмо място. Нефтохимик пък остава лидер на 3 точки пред Созопол. След седмица Хасково 1957 гостува на Левски (Карлово), а на стадион Лазур в Бургас пристига Загорец (Нова загора). В друг мач от този кръг Свиленград 1921 отстъпи с 1:0 като гост на Гигант (Съединение)./Марица