Гришо с трудна победа на старта в Монте Карло

Спорт

от Екип Марица 34 прегледа 0

Григор Димитров победи Матео Беретини със 7-6, 6-4 в мач от първия кръг на "Мастърс" 1000 в Монте Карло. Срещата беше много оспорвана и продължи 1 час и 54 минути. И двете части бяха решени с пробиви в последния гейм, когато италианецът направи серия от грешки.
Първият гейм се оказа най-дългият в мача. Григор сервира колебливо, направи две двойни грешки и след 14 разиграни точки беше пробит. Беретини затвърди брейка с убедителен сервис гейм и създаде впечатлението, че контролира мача.
Българинът се съвзе бързо и с точни отигравания се възползва от прибързаните действия на съперника за да изравни за 2-2. В този период подаването на Григор се стабилизира и той не даваше повече възможности на противника си да си помисли за нов пробив.

Източник: topsport.bg