Мачът между двамата ще стартира тази нощ около 23:30 българско време

Спорт

от Веселин Тонев 52 прегледа 0

СИНСИНАТИ

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна защитата на титлата си в Синсинати с победа над Миша Зверев във втория кръг на турнира. Григор спечели първия сет със 7:6 гейма, като взе тайбрека със 7:5 точки, а във втория сет осъществи важен пробив и след 7:5 гейма, затвори мача с 2:0 сета.

Двубоят трябваше да стартира около 22 часа в сряда и постепенно бе отлаган до 23.15 часа, тъй като срещата между Гарбине Мугуруса и Леся Цуренко се забави. Последва пороен дъжд над Синсинати и мачът на Гришо се отложи още, за да стартира в 01:45 часа българско време в четвъртък рано сутринта.

Това бе четвърти успех в четири мача с номер 44 в света за Григор Димитров. С успеха си над Миша Зверев, Гришо си осигури сблъсък в следващия кръг с Новак Джокович, който по-рано се справи с Адриан Манарино с 2:1 сета.

Защитаващият трофея си от миналата година Григор Димитров и спечелилият последния Уимбълдън Новак Джокович се изправят един срещу друг още в третия кръг на Мастърса в Синсинати. И вече стана ясно кога ще е сблъсъкът между тях.

Организаторите публикуваха програмата за днешния ден, според която двамата ще излязат на Централния корт като четвърти мач от програмата. Тя стартира в 18:00 часа българско време.

Ако всичко с метеорологичните условия е наред, това означава, че мачът ще стартира около 23:30 българско време. Всичко обаче зависи от развоя на битките преди тази, така че началният час е относителен.

Иначе програмата стартира с мача Милош Раонич - Денис Шаповалов, после е битката Симона Халеп - Айла Томлянович, последвана от Ангелик Кербер срещу Мадисън Кийс. И след това на корта излизат Гришо срещу Ноле.