от Михаил Михайлов 642 прегледа 0

Григор Димитров взе първия сет след час игра срещу японеца Кей Нишикори в Рим.

Навръх 27 годишния си рожден ден хасковлията се бори като лъв за всяка точка в сета на Мастърса в италианската столица.

Ето как ве развиха отделните геймове в сета:

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров, с който българинът открива резултата в двубоя.

1:1 Нишикори изравнява резултата след гейм на 30 в негова полза.

2:1 Първата пауза в срещата идва без пробиви. 10 минути игра от началото на двубоя в Рим.

2:2 Пореден гейм, спечелен от сервиращия тенисист. Срещата продължава без пробиви.

2:3 Пробив за Кей Нишикори. Японецът поведе с 40:0, но Димитров отрази трите последователни точки за пробив. Последваха нови три такива, като при шестия брейкбол българинът прати топката в мрежата от бекхенд и загуби подаването си.

2:4 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Кей Нишикори е в серия от три последователни гейма на сметката си.

3:4 Димитров взе подаването си и прекъна серията на Нишикори. Японецът обаче продължава да има пробив аванс, който Димитров ще има максимум две възможности да върне в рамките на откриващия сет.

3:5 Поредната грешка от бекхенд на Димитров доближи Кей Нишикори само на гейм от успех в първия сет.

4:5 Григор Димитров ще има последен шанс да остане в първия сет. След почивката българинът задължително ще трябва да търси пробив, в противен случай сетът ще е за Нишикори.

5:5 Пробив за Григор Димитров, при това на 0! Сетът продължава.

6:5 Втори пореден гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Предстои последна пауза в сета, след която Нишикори ще сервира за тайбрек.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на първия сет. Нишикори взе гейма си на 15 и прекъсна серията на българина.

7:6 (4) ГРИГОР ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ ПЪРВИЯ СЕТ. В тайбрека нългаринът се наложи със 7:4 точки, като спечели 5 последователни точки от 2:4. Сетът продължи 61 минути.

Втория сет засега е 1:1.

Гришо раздаде много автограи и получи поздвавления от фемовете си във Вечния град.