Горяна Стоева безапелационен шампион на България

Злато, сребро и три бронза завоюваха хасковските боксьори на държавното лично в Русе

Спорт

от Михаил Михайлов 4758 прегледа 0

Горяна Стоева стана безапелационен шампион на България по бокс в категория до 54 килограма. Пет медала завоюваха хасковските боксьорки при девойките, а младежите стигнаха до две пети места на държавното лично първенство по бокс в Русе. Срещите се проведоха в зала "Дунав".

Европейската шампионка по бокс за девойки не срещна сериозна съпротива по пътя си към поредната титла на страната. Боксьорката от клуб "Севдалин Василев" - Хасково не остави много шансове на своите опоненти. Гори срази последователно Карина Колева, с прекратяване на срещата в първия рунд, на полуфинала надделя над Ева Паунова от ЦСКА София, а на финала победи представителка на силната школа от Червен бряг.

Със сребро се окичи състезателката ни в тежка категория плюс 81 кг Силвия Димова. На финала Силвето се би мъжки срещу много техничната съперничка пак от Червен бряг Диана Шаар. Димова загуби след равностойни три рунда и 1:2 съдийски гласа.

С бронз се окичиха три хасковски момичета - Гергана Младенова в категория до 46 кг, Мелиса Рамадан в категория до 60 и Калбие Хрюстем до 64 кг. Така от шест представителки при дамите пет взеха медали, а дебютантката Имрен Юмер в категория до 51 кг остана девета.

Юношите на Хасково също се представиха достойно. Те спечелиха две пети места, а Антони Иванов в категория до 56 кг остана девети.
Отлични впечатления и много добра техника показа Насуф Ферад в категория до 75 кг. Ферад постигна категорична победа над Васил Млекарски от Самоков, но на 1/4 финала нашето момче изтегли много тежък жребий - шампиона на страната при юношите и мъжете Рани Тилуан. Насуф даде сериозен отпор на поредния талант от Червен бряг - Рани Тилуан. Юношата Тилуан стана само преди две седмици шампион на България и при мъжете в зала "Диана" в Ямбол. След очакваното поражение Ферад остана пети в крайното класиране.

Също от представител на Червен бряг на 1/4 финал отпадна и последният ни представител при юношите до 17-18 години Атанас Христов. Наско загуби от Васил Стефанов в категория до 81 кг и остана също на пета позиция.

Треньор номер едно на Хасково за 2017 година Людмил Димитров остана много доволен от представянето на своите възпитаници на държавното лично първенство в Русе. Пет медала е много добро постижение, но ние винаги сме максималисти и очаквахме още поне два от юношите. За съжаление, няколко наши състезатели бяха спрени от боксьори от страхотно представилия се на това първенство клуб от малкото северозападно градче Червен бряг, каза Димитров.

Тези загуби обаче ни дадоха добър урок и ще подействат мотивиращо на моите момчета и момичета. Така те ще бъдат още по-всеотдайни в тренировките и ще имат възможност да се реваншират, добави Слюдата./Хасковска Марица