Любимец с втора категорична победа в Областната група

Спорт

от Веселин Тонев 1357 прегледа 0

МИНЕРАЛНИ БАНИ

В голов трилър на сем. Калинови се превърна дербито на 19-тия кръг на Областната група между Топлика и Хеброс (Харманли). Банскалии успяха да победят своя силен съперник с 3:2. И трите попадения за домакините вкараха Иван Калинов и баща му Калин, който влезна като резерва в самия край на мача. Гостите на два пъти изравняваха резултата. Точен за харманлийци беше Теодор Нейков. С победата Топлика се изкачи на трета позиция с 32 точки, на 4 от Герганин извор и на 6 от Хасково 1957. Хасковлии пък изобщо не пътуваха до Срем, защото домакините не можаха да съберат своите играчи. Така гонидбата между Хасково 1957 и Герганин извор продължава.

В другият двубой от кръга, състава на Любимец разгроми с 4:1 Асти АБ и го прати на дъното. Това е втори успех у дома, след 5:2 над Стамболово в по-миналия кръг.

Припомняме, че по-рано Герганин извор (Бисер) победи с класическото 3:0 като гост Раковски в Ивайловград. Гостите превъзхождаха своя опонент в техническо и тактическо отношение, но не победиха така лесно, както се очакваше. Бисерчани откриха още в 6-ата минута за 0:1. Точен след силен диагонален удар бе капитана Станислав Колев. Второто попадение падна през втората част. Точно когато домакините си повярваха, че могат да изравнят, в 68-ата минута падна повратния в срещата гол за 0:2. Негов автор стана най-добрият на терена Ангел Балабанов. Бързоногото крило не се спря цял мач и непрекъснато тормозеше защитата на Раковски. В самия край на двубоя, класическото 0:3 оформи след самостоятелна акция полузащитникът на Герганин извор Ясен Петров.

В другата среща играна в Горски извор, местният Извор успя да надделее с 4:2 над състава на Стамболово. Така футболистите на треньора Динко Господинов продължават силната си серия без загуба през пролетния сезон и вече се изкачиха на 5-то място с 30 точки.