Емирджан Мехмед с десета титла на страната

Галантния превзе и по-горната категория до 69 кг. на Републиканското в Петрич

Спорт

от Михаил Михайлов 591 прегледа 0

Боксьорът Емирджан Мехмед спечели днес десета си поредна титла на страната. Галантния превзе и по-горната категория до 69 кг. на Републиканското по бокс за юноши до 18 години в Петрич.

За пръв път на това първенство Европейския шампион при младежите се пусна в по-горната категория до 69 кг. досега Мехмед наказваше безпощадно съперниците си в тази до 63 кг. Треньорът Пеньо Хаджиангелов и бащата на спортиста преценили, че Галантния е пораснал доста на ръст и трябва вече да премине при по-тежките, защото иначе сваля много килограми преди състезание и губи от силата на удара и мускулната си маса. Сега му се налага да сваля по два-три килограма, което е нормално, каза баща му.

По традиция Емирджан Мехмед не даде много шанс на противниците си и в това състезание. Той доминира с бързина и класа, а на финала победи друг национален състезател - Йоан Асенов от Локомотив София. Хасковлията триумфира с категорично съдийско решение от 5:0 гласа и дори изпрати противника си в нокдаун.

Други двама представители на хасковската школа и клуб "Севдалин Василев" Алтай Кадир и Асен Асенов се класираха на престижното пето място на републиканското в града под планината Беласица.

На 11 март Мехмед заминава на лагер с националния отбор в Румъния, където ще се готви за силен международен турнир в Латвия в края на месеца.