Димитровград отново категоричен на “Миньор”

Свиленград 1921 излиза за три жизнено важни точки срещу Карлово в сряда на “Колодрума”

Спорт

от Веселин Тонев 278 прегледа 0

ДИМИТРОВГРАД-СВИЛЕНГРАД

Футболистите на Димитровград постигнаха втора поредна победа с класическото 3:0 в мач от 25-тия кръг на Югоизточната Трета лига. Жълто-сините този път надиграха гостите от Верея 2, а в предишния кръг със същия класически резултат надиграха Гигант. За победата над заралии се разписа на два пъти Филип Сантов, а третото попадение отбеляза Недялко Хубенов. Със спечелените три точки синьо-жълтите се изкачиха на десета позиция с 34 точки във временното класиране. Това бе 11-та победа на Димитровград от началото на сезона. Любопитното е, че тимът е единственият в групата, който има само едно равенство.

Следващият мач на димитровградчани е тази сряда. Момчетата на играещият треньор Жеко Йорданов гостуват на Евроколеж, който е на 14-о място с 28 т. Димитровградчани трябва да измъкнат поне точка, за да се утвърдят в първата десетка. Още повече, че на 21 април (събота) в Димитровград идва лидерът в групата - Арда (Кърджали), които стремглаво са се устремили към втория ешелон на българския футбол.

От своя страна пък Свиленград взе три точки без игра и стана с 25. В този кръг свиленградчани трябваше да гостуват на отказалия се от групата Тунджа (Ягода). Така жълто-зелените се приближиха на точка от Раковски и Верея 2, а имат и един двубой по-малко, гостуване на Карнобат. В сряда Свиленград 1921 ще приеме у дома състава на Левски (Карлово) от 17 часа.

Продължава победната серия на лидера Арда (Кърджали) в първенството на Югоизточна Трета лига. Възпитаниците  на Елин Топузаков се наложиха с 4:1 над тима на Розова долина в Казанлък .„Сините“ поведоха още в 5-ата минута с попадения на капитана Пламен Крумов, който вкара с глава след корнер, изпълнен от Красимир Илиев.

В 34-ата минута гостите от Кърджали увеличиха преднината си на 2:0. Владислав Мисяк проби отляво и центрира към Димитър Алексиев, който с едно пипане насочи топката към вратата. Бранителят на домакините Димитър Вакавлиев, в опита си да избие в корнер, си вкара автогол. Четири минути преди края на частта Владислав Мисяк доведе нещата до класическото 3:0 след двойно подаване с Димитър Алексиев.

През второто полувреме, за да съживи играта в нападение, старши-треньорът на казанлъчани Данаил Христов прибегна до двойна смяна. Именно резервата Кристиан Петров намали резултата в 55-ата минута след карамбол в наказателното поле на Арда.

Три минути преди края на срещата Георги Кременлиев, който се появи в игра след контузия, оформи крайният резултат 4:1 след чудесен пас на Джихат Кямил.

В следващия кръг Арда приема в Момчилград състава на Гигант (Съединение), мачът е на 18 април (сряда) от 17 часа.

КЛАСИРАНЕ 25 КРЪГ:

1. Арда (Кърджали)                    25   22   3   0  105:7    69
 2. Загорец (Нова Загора)              25   16   5   4   46:16   53
 3. Левски (Карлово)                   25   13   3   9   40:36   42
 4. Борислав 2009 (Първомай)           24   13   3   8   47:31   42
 5. Миньор (Раднево)                   24   12   6   6   48:28   42
 6. Карнобат (Карнобат)                24   13   2   9   51:35   41
 7. Асеновец 2005 (Асеновград)         25   12   4   9   42:43   40
 8. Атлетик (Куклен)                   25   12   3  10   38:37   39
 9. Сокол (Марково)                    25   11   3  11   44:39   36
10. Димитровград 1947 (Димитровград)   25   11   1  13   28:40   34
11. Розова долина (Казанлък)           25   10   4  11   41:38   34
12. Ямбол 1915 (Ямбол)                 25    9   3  13   52:46   30
13. Гигант (Съединение)                25    8   6  11   21:36   30