Капитанът на Аида Емрах Юсуф ще вкарва вече за Стамболово

Спорт

от Веселин Тонев 875 прегледа 0

ХАСКОВО,Марица

Отборът на Хасково 1957 победи с 4:2 Асти АБ в отложен двубой от втория кръг на Областната футболна група. Хасковското дерби играно на стадион “Младост” предложи доста емоции особено през първата част, която завърши 1:1 и изходът не беше ясен. Иван Миненков от символичните домакини откри за 1:0 още в 9-ата минута, а 20 по-късно Тони Каранейчев изравни. През втората част в състава на гостите се появиха опитните адаши Емил Ангелов и Емил Николов и именно първият изведе отбора на гостите напред в 53-ата минута. Както вече съобщихме от новия сезон Бабангида бе картотекиран в Хасково 1957. Последва ново изравняване на резултата, а голът бе дело на тарана на Асти - Димо Хаджиев. Последните петнайсетина минути минаха под диктовката на червено-белите. Развихри се опитният офанзивен халф Сеид Себат. Първо в 77-ата минута той вкара от дузпа, а в 80-ата същият оформи и крайното 2:4 за Хасково 1957. Хасковлии вече имат 6 точки и са на трета позиция, а Асти АБ остава в дъното без точки и три поредни загуби.
Вече няколко футболисти от отказалия се Аида (Караманци) бяха картотекирани в друг клуб, защото наредбата на БФС им дава това право. Бившият капитан на Аида и голмайстор на тима Емрах Юсуф и още двама негови съотборници ще облекат екипа на ОФК Стамболово и ще дебютират още тази седмица за новия си клуб.
Този уикенда програмата предвижда отново интересни мачове. В събота от 17 часа играят: Стамболово – Любимец, Хеброс 1921 – АФК Хасково, а състава на Асти АБ приема на свой терен Раковски (Ивайловград). В неделя по същото време един срещу друг излизат: Герганин извор – Хасково 1957, Свиленград II – Извор (Горски извор) и Сакарски спортист – Топлика (Минерални бани).