Герганин извор би Свиленград 2 в дербито на областта

Хеттрик направи голаджията на бисерчани Димитър Кючюков – Шуки
10-09-2017 15:14 404 0

ХАРМАНЛИ,Марица

Отборът на Герганин извор (Бисер) постигна трета поредна победа и трайно се настани на върха в класирането на Областната футболна група. Вчера бисерчани победиха с 3:2 състава на Свиленград II на стадиона в Харманли. Мачът бе изпълнен с много емоции и независимо от 35-градусовата жега атаките към двете врати следваха една подир друга. Гостите откриха головата си сметка още в 14-ата минута чрез Чавдар Христов, който се възползва от груба грешка на вратаря Владислав Стефанов – 0:1. В този момент изпъкна голмайсторския нюх на бързоногото крибо на Бисер Димитър Кючюков – Шуки, който само за 8 минути забоде кълбото на два пъти в мрежата на Димитър Стефанов и обърна мача - 2:1. Улисани от еуфорията, символичните домакини пропуснаха в близост до вратата си високия и опитен защитник на Свиленград Любомир Апостолов и той след центриране с глава изравни в 35-ата минута.
През втората част гостите напънаха и изпуснаха 3-4 стопорцентови гола. Тогава в 78-ата минута Димитър Кючуков узакони своя хеттрик с хубав удар от упор и направи резултата 3:2. Това обаче не беше всичко в този мач. За спъване в наказателното поле на свиленградски нападател, съдията отсъди дузпа за гостите в 84-ата минута. Зад топката застана Чавдар Христов, но удърът му бе париран от резервния вратар на бисерчани Николай Неделчев и това бе краят.
Съставът на Тунджа постигна първа победа за сезона. Тимът от Срем се поздрави с успех 3:2 над Асти АБ. В същото време, АФК Хасково се наложи с 4:2 над Стамболово на стадион “Младост”.
Днес от 17 часа са останалите срещи от кръга: Раковски – Хеброс в Ивайловград, Любимец – Сакарски спортист (Тополовград) и Топлика – Извор (Горски извор) в Минерални бани. Мачът между Хасково 1957 и Аида (Караманци) е в Горски извор.
СТК към ОС на БФС Хасково назначи отложеният двубой между Асти АБ и Хасково 1957 от втория кръг да се състои на 13 септември (сряда) от 17 часа на стадион “Младост”./Марица